רעיונות למסעדות

קודי ה-QR הם ברקודים ריבועיים שניתן לסרוק במכשירי סמארטפון ודרכם לגשת למידע רב, כולל אתרי אינטרנט, כרטיסי ביקור ואפליקציות שונות. בישראל הם פרצו רק בשנים האחרונות, אבל למרבה הפלא, קודי ה-QR הומצאו לפני כמעט עשרים שנים ביפן, ומאז כל מכשיר סלולארי שמיוצר שם כולל תוכנה לסריקת הקודים, וכל פרסומת או מודעה ביפן מכילים מידע נוסף שמוצפן בתוך קודי ה-QR.

אין פלא שקודי ה-QR הפכו ללהיט החדש של המידע הדיגיטלי: בעידן שבו כולם מגדול עד קטן מצוידים בנייד אישי ומשוכלל, הקודים הם דרך קלה, נוחה ויעילה להעביר מידע ללקוחות בצורה מעוררת עניין. כדי להבין עד כמה הקודים הקטנים הללו מאפשרים לשדרג את החוויה הצרכנית, כדאי פשוט להסתכל על השימושים מלאי הדמיון שנעשים בקודי ה-QR בעולם המסעדות. כיום הקודים מאפשרים לעשות כמעט הכול – ליהנות מתפריטים עשירים, להצטרף אל השפים לסיור פרטי במטבח או אפילו לזכות בהטבות ובהנחות מיוחדות.

קודי ה-QR יכולים לשדרג את החוויה הקולינרית שלכם עוד לפני שכף רגלכם בכלל דרכה במסעדה. לא בטוחים לאן ללכת? מסעדות רבות התחילו להדביק קודי QR על דלת הכניסה, ובעזרת סריקת הקוד אפשר לקרוא ביקורות של לקוחות אחרים על המקום ולהתרשם מהמנות המומלצות. חלק מהקודים גם יאפשרו לכם להזמין מקומות במסעדה, ואפילו לבקש מנות אהובות מראש או לשריין את המלצר החביב עליכם.

אחד המרוויחים העיקריים של השימוש בקודים הוא התפריט של המסעדה. זהו, תמו ימיהם של התפריטים המודפסים והחדגוניים. כיום ניתן להוסיף קודי QR שיאפשרו ללקוחות לראות מגוון תמונות של כל מנה, המרכיבים שלה, שלבי ההכנה והתוצר הסופי. לא רק זאת, אלא שאפשר אפילו להוסיף את הערכים התזונתיים והקלוריים של המנה אל הקודים. כך, מי שרוצה לשמור על בריאות יוכל לקבל את כל המידע הרלוונטי, אבל מי שרוצה לבלוס מנה ענקית בלי רגשות אשם, יוכל להישאר בבורות מאושרת...

בנוסף, אם בעלי המסעדה רוצים ליצור תפריט מנות מיוחדות שישתנה מדי ערב, הם כבר לא צריכים להדפיס דף תפריט חדש באיכות נמוכה או להשתמש בשיטות מיושנות כמו לשרבט בגירים על לוח. הם פשוט יכולים להוסיף קוד QR בודד לתפריט הרגיל, שבאמצעותו הלקוחות יעיינו במנות המיוחדות – פשוט וקל. הם גם יכולים להשתמש בקודים כדי לספק לסועדים מידע נוסף על ההיסטוריה של המסעדה, על הבעלים והשפים שעובדים בה, ואפילו להפנות אותם לסרטוני יוטיוב שמציעים ביקור וירטואלי במטבח המסעדה.

אפשר גם להשתמש בקוד QR כדי לצ'פר את הסועדים הערניים: יש מסעדות שמפזרות קודים ברחבי המסעדה שאם תסרקו את כולם תזכו בהנחה מיוחדת, וזאת כדי לעודד את הסועדים לחקור את המקום. חלק ממסעדות שמפרסמות קודים בעיתונים ובמודעות עם מבצעים מיוחדים. יש מסעדות שאפילו מציעות פרס מיוחד לסועד הרעב שסיים את כל מה שהיה לו בצלחת: ברגע שמנקים את הצלחת מאוכל נחשף קוד QR שאותו ניתן לסרוק... ולקבל קינוח מיוחד במתנה!

אחד השימושים הכי יעילים הוא בחשבון של הארוחה, שאליו מסעדות רבות התחילו להוסיף קוד QR מיוחד. הלקוחות המרוצים יכולים לסרוק את הקוד ולשמור בנייד שלהם את תפריט המשלוחים של המסעדה – עד הפעם הבאה...